Konfederacja barska

Warsztaty

Przez okres 123 letniej niewoli nasz naród miał siłę, aby zaistnieć na mapie. Walczył o wolność i suwerenność w kolejnych wojnach. Zaborcy i najeźdźcy nie zniszczyli ducha  dążącego do oswobodzenia z tyranii. Dzisiaj w wolnej ojczyźnie dume Polaka manifestujemy flagą, godłem, oraz hymnem w ważnych momentach życia społecznego. Dlatego ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć poszanowania do naszych symboli narodowych.

W naszej szkole przedszkolaki miały możliwość uczestniczyć  w warsztatach organizowanych przez panią Annę Oremus oraz klasę II gimnazjum.  Wspólnie wykonano kotyliony, chorągiewki. Uczono o symolach narodowych i śpiewano pieśni patriotyczne.