Przejdź do stopki

Podsumowanie projektu "Odkrywamy Polskę z Polinką"

    autor: mzawila
Podsumowanie projektu "Odkrywamy Polskę z Polinką"

Realizacja międzynarodowego projektu edukacyjnego „ Odkrywamy Polskę z Polinką”

w II półroczu obejmowała:

 

Luty: Polska kultura: kontynuując to zagadnienie, dzieci pracując w grupach przedstawiły legendę

o smoku wawelskim w formie komiksu.

 

Marzec: Polska przyroda: z wykorzystaniem atlasów oraz materiałów multimedialnych śledzenie

flory i fauny wybranych parków narodowych: Białowieskiego, Babiogórskiego oraz Tatrzańskiego,

poznanie symboli, ciekawostek oraz zasad zachowania na terenie obszaru chronionego.

Zaprezentowanie najważniejszych informacji o poznanych miejscach w postaci plakatów.

 

Kwiecień: Muzyka i taniec: nauka kroków krakowiaka. W toku zajęć dzieci opanowały najważniejsze figury tańca, jednocześnie kształcąc umiejętność pracy w zespole.

 

Maj: Symbole narodowe: poczucie tożsamości narodowej oraz odwołanie do symboli narodowych zawarto w inscenizacji „ Krakowie, Krakowie...” pełnej historii, postaci, legend, krakowskich piosenek i zatańczonego krakowiaka w tradycyjnych strojach. Inscenizacja zaprezentowana dla rodziców, społeczności szkolnej oraz gości DPS z Izdebnika i Wójta Gminy Lanckorona.

 

Czerwiec: Podróże po Polsce: lasy i parki, nadmorskie wydmy, jak również górskie hale zostały ukazane jako wielkie pocztówki wakacyjne zachęcające wszystkich do podróży po pięknych zakątkach naszego kraju. Omówienie zasad bezpieczeństwa podczas wakacji.

 

Po zakończeniu projektu „Odkrywamy Polskę z Polinką” uczniowie:

  • znają i szanują symbole narodowe

  • znają tradycje, kulturę i przyrodę Polski

  • opisują charakterystyczne miejsca na mapie Polski wykorzystując ich emblematy

  • przedstawiają zdobytą wiedzę w formie plastycznej, literackiej, teatralnej, muzycznej

  • rozwinęli poczucie tożsamości narodowej i dumy z ojczyzny

  • potrafią współpracować i twórczo rozwiązywać problemy

 

Podsumowaniem całorocznej realizacji zadań projektowych były piękne pamiątkowe dyplomy „Odkrywcy Polski” dla uczestników oraz walizka pełna wiedzy i wspomnień ze wszystkich aktywności z podróżniczką Polinką.

M. Mlak