Najnowsze wieści z życia szkoły

"No promil, no problem"

Dnia 2 czerwca 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Lanckoronie odbyły się warsztaty profilaktyczne, zorganizowane w ramach kampanii społecznej "Trzeźwa Małopolska".

W zajęciach wzięli udział gimnazjaliści ze Skawinek, Izdebnika i Lanckorony. Dowiedzieli się w jaki sposób mogą wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach, jak aktywnie włączyć się w kampanię "No promil, no problem". Mieli możliwość sprawdzenia  swych reakcji po założeniu alkogogli.
      Głównym celem kampanii jest podniesienie świadomości ludzi na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu. Udział młodych ludzi w tego typu działaniach jest nieoceniony, bo zwracają oni  uwagę kierującym, a jako przyszli kierowcy- sami myślą nad problemem, który, jak pokazują statystyki, ciągle jest w naszym społeczeństwie duży.