Oddział przedszkolny

WIZYTA GOŚCIA Z POLICJI z KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ W NASZYM PRZEDSZKOLU

2 października 2014 r.  oddział przedszkolny  powitał specjalnego gościa, panią sierżant z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej.

policja 012.1  policja 013.1

Dzieci z uwagą i ciekawością wysłuchały ważnych informacji dotyczących  bezpiecznego poruszania się po drogach. Ochotnicy odegrali scenki sytuacyjne np. jak trzeba zachować się będąc świadkiem wypadku, co zrobić, gdy dziecko zgubi się w supermarkecie lub w innym miejscu. Podczas swobodnej rozmowy  dzieci wykazały się znajomością numerów alarmowych, sytuacji w jakich należy je stosować, jak również znajomością sygnalizacji świetlnej oraz niektórych znaków drogowych. Nasz gość w szczególności zwrócił uwagę na konieczność noszenia odblasków zarówno przez dzieci jak i rodziców.  Największym  zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji, demonstracja sprzętu policyjnego -ochotnikom zakładano kajdanki, a przede wszystkim możliwość obejrzenia wozu policyjnego i siedzenia na miejscu kierowcy. Na zakończenie wizyty pani policjant rozdała dzieciom odblaski i folder informacyjny. Dzieci dziękując za tak ważną dla nich wizytę podarowały pani policjant koszyczek z różyczkami przygotowany przez wychowawczynię. Te odwiedziny zapewne na długo zapiszą się w pamięci przedszkolaków.

upominek w podziękowaniu za wizytę pani policjantce.1